Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دوربین مدار بسته : وزارت امنیت داخلی یکی از بهترین نمونه های RFP را ایجاد کرده است. گام اولیه در حال توصیف وضعیت عمومی در مورد نحوه عملکرد سیستم و تعاملات روزانه و داده های مورد نظر از سیستم است. چهار سناریو متفاوت ارائه شد. این سناریوها عبارتند از عمل افسر، عمل مرکز فرماندهی، عمل مظنون و نوع داده و پشتیبانی که در مراحل مختلف هر سناریو مورد نیاز است. آژانس گفت که صادقانه است که آنها کارشناسان فن آوری نیست، اما آنها اطلاعات مورد نیاز در هر مرحله را می دانند.

اولین چیزی که یک فرد باید در ایجاد یک RFP موفق داشته باشد توضیح این مشکل و دلیل آن یک مشکل است.

برای داشتن یک RFP در عمق، 5W و یک H از یک خبر نیز می تواند شامل شود. با در نظر گرفتن بسیاری از سوالات، هسته اصلی مشکل حل خواهد شد.

به عنوان یک تامین کننده فکر کنید

این یک عادت برای فرد است که در هنگام ایجاد RFP به نیازها و مزایا فکر کند. با این حال، برای داشتن یک RFP موفق، یک فرد نیز باید مانند یک تامین کننده فکر کند. هنگامی که خواندن و به دست آوردن RFP انجام می شود، چه تأمین کنندگان نیاز دارند؟ تامین کنندگان باید وقت خود را برای حل این مشکل صرف کنند و سعی نکنند کلمه هایی را که مخصوص دولت هستند رمزگشایی کنند. در اینجا برخی از چیزهایی که زمان تهیه کننده را تلف می کنند.

فایلهای پی دی اف: فایلهای پی دی اف اطمینان میدهند که همه محتوای محتوایی را که برای آن ایجاد شده است را میبیند. با این حال، این ساده ترین فرمت های سند برای کار با این نیست. افرادی که یک RFP ایجاد می کنند باید یک اکسل یا یک نسخه Word از اسناد را ارائه دهند. به منظور ارائه بهترین پاسخ، ارائه دهندگان می توانند داده ها را از فایل اصلی ساده تر بدست آورند. علاوه بر این، فایلهای PDF هرگز نباید قفل شوند. روش های خاصی برای چگونگی باز کردن اطلاعات وجود دارد، اما تامین کنندگان نباید وقت خود را برای باز کردن قفل اسناد تلف کنند. آنها باید بتوانند وقت خود را صرف حل مشکلات کنند.

T & Cs: زمان واقعا خراب است زمانی که تامین کنندگان RFP را مشاهده می کنند که از شرایط و ضوابط جدا نیست. هنگامی که یک تامین کننده RFP دریافت می کند، بیانیه مشکوک به افراد بازاریابی و مهندسان می رسد، در حالی که شرایط و ضوابط به عملیات، حسابداری و تیم حقوقی ادامه می یابد. اگر چه شرایط و ضوابط قابل توجه است، آنها نباید بیانیه مشکل را تحت الشعاع قرار دهند.

محدود کردن بحث: یکی از مهمترین مراحل فرایند RFP، بحث و تبادل نظر است، زیرا خطوط ارتباطی با متخصصان زمینه را باز می کند. با این حال، روند RFP ارتباطات را متوقف می کند. ممکن است به نظر می رسد که یک فرایند ارتباطی قابل توجه با تمام اطلاعات تماس، پیش جلسات، تاریخ ها و قوانین رسمی وجود دارد. واقعیت این است که بحث به پایان می رسد با اشاره به مشخصات.

خط زمان معکوس: همانند محدود کردن ارتباطات، زمان بندی های RFP اغلب معکوس هستند. به جای دادن وقت کافی به کارشناسانی که سعی در رسیدن به هسته مشکل و پیدا کردن یک راه حل برای این مشکل دارند، RFPs دارای اسناد با برنامه های دقیق هستند.

طولانی مدت فکر کنید پاسخ های متعدد به RFPS خواهد بود. سوال این است: “چگونه یک شرکت بهترین پاسخ را تعیین می کند؟” ساده ترین کار این است که یک ماتریس انطباق ایجاد کند. این را می توان با ایجاد یک صفحه ساده اکسل با ستون برای نیازهای شناسایی شده، به علاوه یک ستون برای پاسخ دهنده برای پاسخ دادن به چگونگی حل آن نیاز دارد. داوران به راحتی می توانند بهترین راه حل را بررسی کنند.

درک زمانی برای استخدام یا استخدام یک مشاور

مشاوران می توانند در فرآیند RFP مؤثر یا بی اثر باشند. مشاوران بر پایه این فرض است که سازنده RFP نیاز به تکمیل یک کار دارد که آنها آگاه نیستند و یا اغلب انجام نمی دهند.

مشکل در استخدام مشاوران این است که این افراد متخصص عمومی هستند و نه متخصص. آنها در مورد بازارهای واقعی و راه حل ها بسیار آگاه هستند، اما دانش خاصی در مورد مشکل واقعی ندارند.

مشاوران نباید RFP را بنویسند. در عوض، او باید در تشریح اظهارات مشکلی مانند بیان 5 Whys کمک کند. اطمینان حاصل کنید که او نیازها و ویژگی های خود را می نویسد.

مشاوران باید بیانیه مشکل را گسترش دهند. ممکن است به نظر برسد که اضافه کردن اصطلاحات فنی به بهبود روند مناسب است. صدای کاربر نهایی باید در RFP استفاده شود. تامین کننده متخصص است. وظیفه یک مشاور، راهنمایی است، اما تمام این مشکل را دوباره تعریف نمی کند.

از مشاوران می توان برای کمک به تصمیم بزرگ تصمیم گیری کرد. مشاوران در انتخاب بهترین پاسخ ها و تنظیم پیشنهادات تامین کننده به نیازهایشان بسیار کارآمد هستند. مشاوران اغلب بی طرف هستند. بنابراین انتخاب آنها می تواند بهترین باشد.

توقف تجزیه و تحلیل فلزی

فرآیند RFP با ریسک کردن در هنگام حل کردن جزئیات دقیق به جای دیدن راه حل کلی روبرو می شود. هنگامی که یک عضو تیم وارد این فکر می شود دشوار است زیرا ممکن است به دیگر اعضای تیم مسری باشد.

کلمات وجود دارد که این خط فکر را نشان می دهد. اینها عبارتند از:، و، و یا. در دنیای فنی، به معنای مناطق خالص سیاه و سفید و مناطق بدون خاکستری است. اضافه کردن کلمه “باید” خاصیت خود را به صورت نمادین افزایش می دهد. علاوه بر این، بودن شماره خاص نیز می تواند RFP ها را کم اهمیت تر کند.

استخدام یک مشاور خطر ابتلا به احتمال این وضعیت را افزایش می دهد. مشاوران علاقه مند به استفاده از باید و باید. آنها همچنین عدد مشخص را دوست دارند. به جای مشاوران کمک به مشتریان چیزهای ساده، مشاوران گاهی اوقات پیچیده تر می کنند.

شامل پیشنهاد ارزش

مردم بازاریابی آموزش داده می شوند که گزاره ارزش را ارائه دهند که محصول آنها را به مشتریان خود ارائه می دهد. با اضافه کردن بیانیه ارزش در RFP، این باعث شک و تردید خواهد شد و مسائل را روشن می کند. پاسخ دهندگان قادر خواهند بود با یک راه حل روشن برای مشکلات پاسخ دهند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.