Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SEO

سئو ، مخفف عبارت Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتور جست جو می باشد. که کلماتی معادل SEO و یا بهینه سازی سایت دارد که همه ی این ها یک معنی می دهند. سئو به معنی دستکاری سایت برای فریب موتور های جستجو با روش غیر اخلاقی نیست، بهینه سازی سایت روش هایی برای کمک کردن به بهتر دیده شدن در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه های بالا می باشد. سئو را نمی توان به راحتی پیاده سازی کرد زیرا نیازمند دانش زیاد و صبر است.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود. موتور های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم های رتبه بندی خود غیر قابل پیش بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است. الگوريتم رتبه‌بندي گوگل بيش از 200 معيار جهت رتبه‌بندي يک سايت دارد. از اين رو مهندسين مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

سئو

تاریخچه سئو

اولین بار در سال 1990 میلادی موتور های جستجو کار خود را آغاز کردند. که  Infoseek ،Alta Vista و Yahoo مجبوب ترین موتور های جستجو بودند. سئو اولیه براساس حروف الفبا انجام می شد. در این لیست صفحاتی همچون AAA در بالای این لیست وجود داشتند. با رشد روز افزون اینترنت موتور های جستجوی جدید تری به وجود آمدند که از الگوریتم های پیچیده تری استفاده می کردند. معیار این الگوریتم ها تراکم کلمه کلیدی بود و از برچسب برای متوجه شدن محتوای یک وب سایت استفاده می کردند. بعد از به وجود آمدین این الگوریتم سئو کار ها برای بالا بردن رتبه سایت خود از روش های غیر اخلاقی استفاده می کردند و چون الگوریتم ها زیاد پیچیده نبودند بالا اوردن رتبه سایت کار خیلی راحتی بود.

تاریخچه سئو را می توان به صورت مختصر به شکل زیر بیان نمود:

  • در سال 1994 میلادی یک web crawler و یاهو به وجود آمدند.
  • در سال 1995 یاهو اولین اصول سئو را راه اندازی کرد.
  • در سال 1997 گوگل به وجود آمد که با الگوریتم page rank کار میکرد
  • در سال 2000 یاهو الگوریتم آلتا ویستا را رها کرد و از الگوریتم گوگل تبعیت نمود.
  • در سال 2002 گوگل دو الگوریتم جدید به نام ادوردز و گوگل بمب را معرفی کرد.
  • در سال 2005 گوگول آنالایتیک و تگ NoFollow  معرفی شدند.
  • در سال 2009 گوگل پارامتر کافئین را معرفی کرد که یکی از نقش های اصلی را ایفا میکند.
  • درسال 2011 گوگل الگوریتم پاندا را معرفی کرد که یک گام اساس در تاریخ سئو می باشد.
  • در سال 2012 الگوریتم پنگوئن به مجموعه الگوریتم های گوگل اضافه شد.

و بعد از آن هر سال یک الگوریتم جدید به الگوریتم های گوگل اضافه شد که می توان به الگوریتم کبوتر، مرغ مگس خوار، گورخر که به الگوریتم باغ وحش گوگل معروف هستند اشاره نمود.

گروه بهینه سازی شرکت توسعه تجارت رویال سایت شما را با استفاده از تجربیات و دانش به روز خود در سریع ترین زمان و با حداقل هزینه بهینه می کند، فقط کافیست به ما اعتماد کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.